A Space Case: Enrichment

In this money multiplication worksheet, students use the number of items and the costs for each item to answer the true or false statements. The statements multiply the items and costs and students determine if the math is correct. Students finish by answer the three word problems.

4th - 5th Math 3 Views 0 Downloads
Resource Details

Arithmetic & Pre-Algebra
1 more...
Resource Types
4 more...

What Members Say

Marta M.
Lesson Planet helps tremendously.
Marta M.