Compare Prices and Amounts: Problem Solving

For this comparing prices worksheet, students study the costs of the items and then determine if the cent amounts shown can buy different items.

2nd - 3rd Math 3 Views 1 Download
Resource Details

4 more...
Resource Types
2 more...

What Members Say

Chadrenne B.
I love using Lesson Planet to add to and modify my existing plans and to get ideas for cross subject integration.
Chadrenne B., Teacher
Owings Mills, MD