In this drawing pennies worksheet, students look at 5 objects and the cost of each one. Students draw enough pennies on each line that would pay for each object.

Pre-K - 2nd Math 3 Views 16 Downloads
Resource Details

5 more...
Resource Types
2 more...

What Members Say

Noelle R.
Lesson Planet provided the materials during student teaching that helped reinforce the skills I taught my students. I am now using it in China to help with teaching ESL. It is a wonderful resource and I will keep subscribing!
Noelle R., Teacher
Canton, OH