Unit Price

In this consumer math word problem activity, students read the prices of multiple items and find the unit prices of those items. Students solve 10 problems.

4th - 5th Math 14 Views 99 Downloads
Resource Details

1 more...
Resource Types
1 more...

What Members Say

Milton B.
Lesson Planet helps me by providing examples and jumping off points for me to teach and make my lessons.
Milton B., 1st year teacher
Wichita, KS