Unit Pricing: Enrichment

In this unit pricing worksheet, students visit a store and find three different item that come in two sizes. Students then use division to find the better buy for each item. Students then answer the questions.

4th - 5th Math 4 Views 3 Downloads
Resource Details

1 more...
Resource Types
2 more...

What Members Say

Heila S.
Lesson Planet is just GREAT!!!! So fantastic just to find worksheets without ANY trouble. Time Saving!
Heila S., Teacher