Start a 10-Day Free Trial to Unlock the Full Review

Why Lesson Planet?

Find quality lesson planning resources, fast!
Share & remix collections to collaborate.
Organize your curriculum with collections. Easy!
Have time to be more creative & energetic with your students!

What Can I Buy?

In this counting money with coins worksheet, students examine 4 prices and draw the number of nickels and pennies needed to buy the items.

9 Views 22 Downloads
Resource Details

Grade
1st - 2nd
Subjects
Math
1 more...
Resource Types
Worksheets
3 more...
Usage Permissions
Fine Print
Included Materials
  • Answer Key