How much are they?

In this writing learning exercise, students write sentences answering the question "How much are they" referring to a picture about fruit prices. Students answer 6 questions.

3 Views 1 Download
Resource Details

Grade
1st - 2nd
Subjects
English Language Arts
1 more...
Resource Types
Worksheets
1 more...
Usage Permissions
Fine Print: Educational Use