How much are they?

In this writing questions worksheet, students practice writing questions about how much food prices are based on the food picture they are shown. Students write 8 questions.

1st - 2nd English Language Arts 3 Views 0 Downloads
Resource Details

Resource Types
Short Answer
1 more...

What Members Say


Dawn S.
I actually forgot I had a Lesson Planet subscription until recently, but am wowed by all of the resources, especially for Common Core. I think it is important for students to see the standards and I love the "I Can" Common Core checklist I found.
Dawn S., Mrs. Dawn Sweredoski
Lowville, NY