Money

In this money worksheet, students analyze a table that tells how many of each marked item in a store four people purchased. Students look at the prices of the items and calculate the total spent by each person.

4th - 5th Math 19 Views 108 Downloads
Resource Details

Subjects
Arithmetic & Pre-Algebra
1 more...
Resource Types
Assessment
2 more...

What Members Say


Nanette S.
Lesson Planet is a wonderful resource. I can easily search for lesson ideas and love the great printables. Lesson Planet has cut down on my planning time because I can usually find tried and true lessons on any subject. Why reinvent the wheel?
Nanette S., Teacher
Northfield, VT