Money: Unit Price

In this unit price worksheet, students analyze list of kitchen items with prices. Students answer 5 questions in which the unit prices are calculated.

4th - 5th Math 5 Views 27 Downloads
Resource Details

1 more...
Resource Types
2 more...

What Members Say

Kathy S.
When plans are needed, and time is short, I begin here for help from my colleagues. The framework of lessons, excellent worksheets, and multimedia presentations has proved extremely helpful.
Kathy S., Teacher
Norwood, NJ