Start a 10-Day Free Trial to Unlock the Full Review

Why Lesson Planet?

Find quality lesson planning resources, fast!
Share & remix collections to collaborate.
Organize your curriculum with collections. Easy!
Have time to be more creative & energetic with your students!

Multiplying up to 12 by 1 (A)

In this math instructional activity, students solve the problems using the operation of multiplication to find the products for the one family. The answers are found on page two.

3 Views 3 Downloads
Resource Details

Grade
2nd - 3rd
Subjects
Math
1 more...
Resource Types
Worksheets
1 more...