In this math worksheet, students place pennies in a box to show the amount each pictured toy would cost. When five pennies are used, students trade them for one nickel.

K - 1st Math 5 Views 31 Downloads
Resource Details

1 more...
Resource Types
2 more...

What Members Say

Kelly W.
Lesson Planet has been a tremendous assist to me as a student teacher. It has helped me find many unique activities that have kept the students interested and willing to participate. I am very grateful for this website and will continue to subscribe throughout my teaching career.
Kelly W., Student teacher
Independence, IA