Start a 10-Day Free Trial to Unlock the Full Review

Why Lesson Planet?

Find quality lesson planning resources, fast!
Share & remix collections to collaborate.
Organize your curriculum with collections. Easy!
Have time to be more creative & energetic with your students!

Price Lists

In this problem solving worksheet, 4th graders analyze a table of prices for 6 specific kitchen items. Students answer 5 short answer questions associated with the 6 items in the table.

3 Views 5 Downloads
Concepts

Resource Details

Grade
4th
Subjects
Math
1 more...
Resource Types
Worksheets
3 more...
Included Materials
  • Answer Key

Be the first to comment


Join Lesson Planet Community, our free teacher discussion forum, to share ideas about this resource, and more.

Join the Conversation

What Members Say


Kathy S.
Lesson Planet is a ready source of high quality lessons, activities, presentations, and resources that I can turn to knowing I will find what I need.
Kathy S.
Norwood, NJ