Reversals with Multiplication and Division

In this mathematics worksheet, students read the table that shows the answer to the cost per kilogram when 3.678 kg of a product costs $14.89 rounded to the nearest cent. They complete the table and round where necessary for each problem.

4th - 6th Math 3 Views 3 Downloads
Resource Details

2 more...
Resource Types
3 more...

What Members Say

Bj E.
Lesson Planet has made my life a lot easier by allowing me to search through a huge array of worksheets and lesson plans that I use in my classes. I thoroughly enjoy the wonderful organization of this website.
Bj E., Student teacher
Chicago, IL