Shopping Detective

In this consumer math learning exercise, students analyze the prices on 4 food items in a store. Students solve 7 word problems with the information.

5 Views 24 Downloads
Resource Details

Grade
3rd - 4th
Subjects
Math
4 more...
Resource Types
Worksheets
1 more...
Usage Permissions
Fine Print